Güvenlik Kameraları ile Güvenlik Açıklarına Son

Güvenlik Kameraları

güvenlik kameralarıTeknolojinin hayatımızı çok daha kolay hale getirdiği sektörlerin başında güvenlik sektörü geliyor. Geliştirilen güvenlik kameraları ve  güvenlik kamera sistemleri sayesinde alan güvenliği sağlanması gereken yerlerde tüm eksiklikler ortadan kaldırılabiliyor. İzmir güvelik kamera sistemleri için çözümde en iyi desteği alabileceğiniz Met Güvenlik firması uzmanlarıyla birlikte ihtiyacınıza cevap verebilecek güvenlik kamera sistemi için karar verebilirsiniz.

İhtiyacınıza bağlı olarak kullanabileceğiniz birçok farklı türde güvenlik kamerası seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan hangisini kullanmanız gerektiğine ise ücretsiz keşif sonrasında Met Güvenlik uzmanlarıyla karar vermelisiniz. Modern teknolojilerle oluşturulan kamera güvenlik sistemlerinde; kameralardan gelen görüntüler, yetki verilmiş kullanıcılar tarafından canlı olarak da izlenebildiği gibi çekilen bu görüntüler hard disklerde kayıt altında tutulabilir. Güvenlik ihlallerinde kayıt altına alınmış olan bu görüntüler, tekrar izlenebilir. Sesin de alınması gereken ortamlarda güvenlik kamerası mikrofonu yerleştirilerek ses kaydı yapılabilmektedir. Güvenlik ihlali tespit edilmesi durumunda da alarm verilmesi de sağlanabilir. Üstelik ortaya çıkan güvenlik ihlalinin insan mı, hayvan mı, bitki mi kaynaklı olup olmadığı da tespit edilerek yanlış alarmların önüne geçilebilir.

Whatsapp ile hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

IP Kameralar

güvenlik kameraları ip kameraUzaktan güvenlik altına alacağınız alanı izlemek istiyorsanız en iyi ve gelişmiş güvenlik kamera çözümü, IP kameralar olabilir. Alanı izlemek, kayıt altına almak amacıyla internet veya network bağlantısından yararlanılabilir. IP Kameralar, kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilir. Bilgisayardan veya mobil cihazlardan da kolayca kontrol edilebilen, programlanabilme, görüntü kaydedebilme ve alarm-hareket algılayabilme gibi birçok özelliğe sahip olan bu tür güvenlik kameraları en başarılı çözümler arasında yer almayı hak eder.

Harekete Duyarlı Kablosuz Güvenlik Kameraları

Özellikle üretim yerleri, depo gibi alanlarda GSM, internet gibi iletişim ağlarını bulamayabilirsiniz. Hatta elektrik bağlantısı dahi bu alanlarda bulunmayabilir. Ama yine de ulaşılması zor bu bölgeleri de güvenlik kamera sistemleri ile izlemeniz gerekir. İşte tam bu noktada en yardımcı olacak olan harekete duyarlı kablosuz kameralar olur. Bu kameralar, etki alanı içinde bir hareket ile tetiklenir. Bu sayede de resim veya video çekebilir. Hatta bölgede yeterli ışık bulunmasa bile infrared flaşlı siyah beyaz resim çekebilir. Infrared flaş tamamen görünmez olup gayet sessiz çalışır. Harekete duyarlı kablosuz kameralar tek bir şarj ile 3000’den fazla fotoğraf çekebilme özelliğine sahiptir.

Uzun Menzilli Güvenlik Kameraları

Güvenliğin gerekli olduğu park ve bahçe gibi, villa yada konut bahçesi, site açık alanları, sokak gibi alanlarda kullanım için uzun menzilli kameralar en iyi seçenektir. Bu kameralar ile geniş açık alanlarda meydana gelen güvenlik ihlalleri tespit edilebilir. Bu kamera türü sayesinde anlık bildirimle gerçek zamanlı görüntüler yakalanabilir ve önleyici güvenlik hizmetleri hızlandırılabilir. Gelişen teknolojiler sayesinde termal görüntüleyicilerin hassasiyeti elde edildi ve on ilerlemeler ileri görüntü işleme ile birleştirildi. Üstelik bu uzun menzilli kameralar yağmur, nem, sis ve parlak güneş ışığından etkilenmeden çok net görüntü verebilir. Yüksek kalite ve doğrulukla rüzgar veya küçük hayvan etkilerinden etkilenmeden görüntüler bu kameralar ile alınabilir. Açık alan güvenlik ihlallerinde bu kameralar tam bir çözüm sunacaktır.

Termal Kameralar

Güvenliği üst düzeyde tutmanız gereken birçok alan bulunsa da sınır alanları, askeri depolar, tesisler, kıyı veya liman alanları, petrol platformları, boru hattı, baraj, hassas madde üretim sahaları gibi yerler çok daha iyi biçimde korunmalıdır. Bu alanların güvenliğinin sağlanması esnasında termal kameralar öne çıkar. Termal kameralar çalışma yapısında; objelerden yayılan termal enerjiyi ölçmeye yarayan lenslerden ve algılayıcılardan oluşur. Yüksek teknolojiyi en iyi biçimde yansıtan bu cihazlar, kızılötesi dalga boyu spektrumunda, ekipmanla doğrudan temas gerçekleştirmeksizin sıcaklık modellerini algılayan bir cihaz olarak öne çıkmaktadır.

Gece Görüş Kameraları

Güvenlik ihlalleri en fazla gece saatlerinde yaşanır. Hırsızlar için karanlık ortamlar bir fırsat olmaktadır. Gece görüş kameraları üzerinde bulunan ışık algılayıcı sensörler sayesinde ışığın belli bir seviyenin altına indiği ortamlarda, IR aydınlatma ledleri devreye girerek çalışır. Bu kameralar, karanlık ortamda cisimlerin üzerine kızılötesi ışınlar göndererek görüntüleri alıp kaydeder.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart

Sizi Arayalım

Ücretsiz keşif ve en uygun fiyat tekliflerimiz için
sizi aramamızı ister misiniz?